Raf Sistemleri

Raf sistemleri endüstrinin bir çok alanında yoğun olarak kullanılmaktadır. Sistemin yapı elemanlarının zaman içerisinde korozyon ve metal malzemelerde yorulma kaçınılmaz bir durumdur.

İstiflemede kullanılan kaldırma iletme ekipmanlarının yükleme ve yükü alma  işleminde de deformasyona sebep olabilmektedir.

Bu ve benzeri riskleri önceden belirlemek ,  iş kazalarının, maddi ve manevi kayıpların önüne geçmek için  TS EN 15635 standardına göre raf sistemlerinin yılda 1 kez periyodik muayenesi yapılmalıdır.

Giydirme , Mekik , Sırt Sırta , Drive-in , Mezzanin , Konsol kollu ve Kayar  Raf sistemlerinde gerekli bilgi ve deneyime sahip ,  TS EN 15635 standardına hakim uzman personel kadrosuyla Türkiye’nin her noktasında raf sistemlerinde periyodik kontrol hizmeti vermekteyiz.

Raf sistemleri, depolanma alanını artırmak için kurulan konstrüksiyon sistemleridir. Her raf kapasitesine göre işaretlenmiş olmalıdır. İşaretlenmiş kapasitelere göre yüklenerek test edilmelidir. Bu sistemlerin kontrol edilmesi statik analizlerin incelenmesi, statik analiz ve kurulum raporları ile karşılaştırılması, gözle kontrol ve ölçü kontrolüne dayanır.