ULUSLARARASI BELGELENDİRME

Küresel dünya ekonomisinin en temel yapı taşı olan uluslararası ticarette aktif rol almaya devam ediyoruz. Ürün belgelendirme hizmetlerimiz aracılığıyla üreticilerin ürünlerini dış pazarlara açabilmesini sağlıyoruz. Uluslararası ticaret büyürken, ülkeler ürün güvenliği, toplum ve çevre sağlığı açısından kendi yönetmeliklerini ve teknik gerekliliklerini belirleme ve düzenleme eğilimindedirler.  Bu bağlamda, ülke kontratlarını oluşturarak, ülkelerine giren ürünler için kontrol şartlarını tanımlamış ve bu şartların yerine getirildiğinin kontrolü için de 3. Taraf belgelendirme kuruluşları ile çalışmaktadırlar.

Uygunluk doğrulama hizmetleri ile 3. Taraf gözetim hizmetleri sağlayarak, ihraç edilecek ürünlerin, ilgili standartlara uygunluğunun kontrolünü sağlarız. İhracat gözetimlerinde ilgili ihracat belgelerinin düzenlenmesinde size sağladığımız destekle ve çözüm odaklı yaklaşımımızla, zaman ve/veya maddi kayıplara uğramanızı engelleyerek, gönül rahatlığı ile dış ticaretinizi gerçekleştirebilme imkânı oluşturmaktayız.

Ürün belgelendirme süreçlerinde, Türkiye’nin en geniş kapsamlı belgelendirme kuruluşlarından birisi olarak hizmet sağlamamıza ek olarak, ürünlerini ihraç etmek isteyen taraflara, çok geniş bir coğrafyaya yapılması hedeflenen ihracatlarla ilgili gerek kendi akreditasyonları ile gerekse iş ortakları aracılığıyla çözümler üretiyoruz.

Genel olarak, Medikal cihazlardan, tekstil ürünlere, kişisel koruyucu donanımlardan, yapı malzemelerine, elektrikli ev aletlerinden, madencilik ekipmanlarına kadar uzanan makine ekipmanlarına, asansör komponentlerinden, gaz yakan cihazlara ve oyuncaklara kadar çok geniş bir ürün yelpazesinde hizmet sağlamaktayız.

Uygunluk değerlendirme ve belgelendirme süreçleri, hedeflenen ülkedeki teknik gereklilikleri çerçevesinde, ürünlerin kullanım amacı ve doğası gereği taşıdığı risklere bağlı olarak, numune testleri, doküman inceleme, fabrika denetimi veya sevkiyat muayenesi vb. gibi çeşitli teknikleri içerebilmektedir. Bizimle iletişime geçerek, ilgili ürün grupları ve tabi olduğu standartlar ve gereksinimler ile ilgili uzman ekiplerimizden destek isteyebilirsiniz.

Aşağıdaki linkler aracılığıyla ürünlerinizi ihraç etmeyi hedeflediğiniz ülkelere özgü gereklilikler ve hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

 

 

Bunlara ek olarak, Mısır (GOEIC Belgesi) ve Fas gibi Ortadoğu ülkeleri ve ihracatın yoğun olduğu, Nijerya ve Uganda gibi Afrika ülkeleri gerekli olan belgelendirmeleri sunuyoruz.