Önemli Duyurular

Bilgi ve iletişim çağında yaşıyoruz. Yaşanan Covid-19 salgını sebebi ile bu tip zorlu dönemlerde doğru bilginin paylaşılmasının öneminin de farkındayız. Bu sebeple, hem kamuoyunu hem de sektör paydaşlarını aydınlatabilmek adına bilgilendirme metinleri yayınladık.

İlgili metinlere aşağıdaki linkler aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

Expomed-Szutest-2020-Web-Banner-1

Dünya genelinde yayılan Corona Virüsü (Covid-19) salgınına karşı bir önlem olması amacıyla, daha önce 19-21 Mart 2020 tarihleri arasında planlanan Expomed Eurasia Fuarı , 5-7 KASIM 2020 tarihine ertelenmiştir.

Türk Akreditasyon Kurumunun Faaliyetleri Hakkında

Yaşanan salgından etkilenmeyen herhangi bir sektör, kurum veya kuruluş bulunmamaktadır. Gelişen olağanüstü durum gereği Türk Akreditasyon Kurumu uygunluk değerlendirme sektöründe faaliyet gösteren kuruluşların alabileceği önlemler hakkında iki farklı önemli duyuru yayınlamıştır.

Aşağıda bu duyuruların linklerini sizlerle paylaşıyoruz.

Koronavirüs Salgını Sebebi İle Uygunluk Değerlendirme Kuruluşlarınca Dikkate Alınacak Hususlar Hakkında Duyuru (https://www.turkak.org.tr/Duyuru/62)

Akreditasyon Denetimlerinin 18 Mart 2020 Tarihi İtibarıyla Geçici Olarak Durdurulması Hakkında (https://www.turkak.org.tr/Duyuru/61)

onemli-duyurular