KİŞİSEL KORUYUCU EKİPMANLAR

Kişisel Koruyucu Donanımlar – KKD (Personal Protective Equipment – PPE), kullanıcısına direk veya dolaylı olarak sağlık ve güvenlik sağlaması için tasarlanan donanım, alet veya cihaz olarak tanımlanmakta ve değerlendirilmektedir

Kişisel Koruyucu Donanımlar – KKD (Personal Protective Equipment – PPE), kullanıcısına direkt veya dolaylı olarak sağlık ve güvenlik sağlaması için tasarlanan donanım, alet veya cihaz olarak tanımlanmakta ve değerlendirilmektedir. En bilindik donanımlara örnek olarak tulumlar, gözlükler, siperlikler, yansıtıcı yelekler, baretler, toz maskeleri, yüksekten düşmeye karşı güvenlik sağlayan donanımlar verilebilir.  Avrupa Birliği Komisyonu, ‘İş hayatında sağlık ve güven’  yaklaşımında önemli bir parça olan Kişisel Koruyucu Donanımların hem kaliteli hem de güvenli ürün kullanımı konusuna önem vermektedir.

Kişisel Koruyucu Ekipmanlar (Donanımlar)  2016/425/AB numaralı yönetmeliğe tabii olmakla birlikte CE etiketi taşımaksızın piyasaya arzı ülkemizi de kapsayan yasalar çerçevesinde yasaklanmıştır. 2016/425/AB Kişisel Koruyucu Donanımlar Yönetmeliği, ürünlerin kategori ve modüllerine göre uygunluk değerlendirme işlemlerini tanımlamaktadır.

SZUTEST; gerek kendi yetki kapsamında gerekse farklı ülkelerdeki birçok çözüm ortakları ile size ürünlerinizin uygunluğunun değerlendirilmesi, AB Tip İnceleme Sertifikasyonu (EU Type Examination Certification) konusunda sizlere hizmet vermektedir.”