Yönetimden

yonetimDeğerli Paydaşlarımız,

İki ay sonra yine bir bültenle birlikteyiz. İki ay ne çabuk geçti değil mi? Sektörümüzde yaz ayları zor geçer. Ne mutlu ki verimli bir yaz geçirdik. Umarım tatiliniz eğlenceli ve dinlendirici olmuştur sizin için..

Sonbahar kapıda! Yoğun bir sonbahar-kış sezonunu bizi bekliyor. Umut ederim ki önümüzdeki bahara yine başarılı, huzurlu, başımız dik, alnımız ak merhaba deriz.

Gelelim bu sayımızdaki köşeme. Bu sayıda işyerimizdeki yardımlaşma, dayanışma ve iş birliğine değinmek istiyorum. Günümüzde şirketlerin büyüyerek hedeflerine ulaşması, rakiplerinden sıyrılması, varlıklarını başarıyla sürdürebilmeleri zor. Birçok olumlu etkenin şirket bünyesinde var olmasının yanı sıra dış şartların ve piyasa koşullarının da olumsuz olmaması gerekiyor. Şirket içindeki işbirliği ve yardımlaşma bu olumlu etkenlerin başında geliyor.

İşyerinizdeki en iyi günleriniz
“İşyerinizdeki en iyi günleriniz hangisiydi?” diye sorulsa, hiçbirimiz işlerin yolunda olduğu sıradan bir günü hatırlamayız. Yaşadığımız zor, çetin koşullarla mücadele ettiğimiz, mesaiye kalıp iş bölümü yaparak zorlukların üstesinden geldiğimiz günleri hatırlarız. Çünkü önemli olan işin zorluğu değil, o zorlukların paylaşılmış olmasıdır. Başarı ya da başarısızlığı yardımlaşmamız ve iş birliğine yatkınlığımız belirliyor.

Sorunlarımızı açık gönüllülükle masaya yatırıp yardımlaşabiliyorsak, çözüm yollarını beraber arayabiliyorsak, yaşadığımız süreç ne kadar zorlu olursa olsun, ileride de bizi mutlu edecek bir anıya dönüşüyor.

Zorlukları aşmak için birbirimize yardım ettiğimizde vücudumuz aynı hormonları salgılıyor ve mucizeler gerçekleşmeye başlıyor. Kısıtlı kaynaklar, zor şartlar, imkânsızlıklar başarmamıza engel olamıyor. İş tatminimiz artıyor, kutuplaşmalar çözülüyor. Uyum, destek ve saygı gelişiyor, daha açık ve rahat davranılıyor. Böyle bir ekibin ve şirketin parçası olmak bize heyecan veriyor, kendimizi mutlu hissettiriyor. Geriye de zaten zorluklardan eser kalmıyor, insanoğlu o müthiş potansiyelini açığa çıkararak mucizeleri gerçekleştiriyor.

Yeri gelmişken, Szutest mucizesini gerçek yapan siz değerli paydaşlarımıza canı gönülden teşekkür eder, bültenimizin keyfini çıkarmanızı dilerim.

 

Mehmet IŞIKLAR

Genel Müdür