CE Belgesi ile şirketiniz büyüsün

Her ülkenin ticaret alanında getirdiği bazı düzenlemeler ve zorunluluklar vardır. Farklı ülkelerden ülke sınırlarına giriş yapan ürünlerin, ülke halkının sağlığını riske atmaması ve daha da önemlisi güvenliğini herhangi bir şekilde tehlikeye atmaması gerekmektedir. Türkiye’ye dışarıdan ithal edilen ürünlerin ülke adına zararlı olmaması için ülkemizin de belirlediği bazı kurallar vardır. ülke içerisine ürünlerin giriş yapabilmesi için TSE belgesi zorunluluğu vardır. Avrupa Birliği üye ülkelerinde 1987 yılında kabul edilen CE belgesi veya işareti de bir anlamda ülkemizin TSE belgesi ile aynı amaç doğrultusunda hazırlanmıştır. Belirlenen bazı ürünlerin halkın sağlığını ve güvenliğini tehlikeye atmaması için, doğa ve çevre hayatına zarar vermemesi için mevzuatta belirtilen kurallara göre hareket edilmesi gerekmektedir. Ürünlere ait belge veya sertifikayı alabilmek için, sertifika verme ve analiz raporu çıkartma yetkisine sahip olan firmalar ile görüşmek gerekmektedir. Bu firmalar, Avrupa Birliği üye ülkelerinde pazarlanmak istenen ürünler üzerinde gerekli inceleme, test ve analizleri yaparak mevzuata uygun olup olmadıklarının sonucuna varırlar ve uygun görülen ürünler için CE işareti verirler. Bu sayede işletmeler ürettikleri ürünleri Avrupa ülkelerinde serbest dolaşım hakkı ile pazarlayabilirler. Ülkemizde son yıllarda belge başvurusunda bulunan çok sayıda firmanın olması, Avrupa ülkelerinin ülkemiz ile yaptıkları yeni anlaşmalardan kaynaklanmaktadır. Daha serbest dolaşım yetkisinin ülkemiz üreticilerine verilmesi, her anlamda ekonomik anlamda büyümeyi etkilemektedir.

CE Belgesi Avantajları nelerdir?

Avrupa Birliği üye ülkeleri dışında üretilerek bu ülkelerde satış ve pazarlaması yapılmak istenen ürünler için CE işareti alınması zorunludur. Sanayicilerin ülke içinde ve ülke dışında ürünlerini pazarlayabilmeleri için almaları gereken bu belge sayesinde ürünlerin daha rahat dolaşmasını sağlayabilirler bu da daha fazla tanınmış bir sanayici olmasına katkı sağlamaktadır. Avrupa Birliği teknik mevzuatına uygun şekilde üretilen ürünler, aynı zamanda yakın diğer ülkelerde de rağbet görmektedir. Bir ürünün Avrupa ülkelerinde beğeni kazanması demek neredeyse tüm dünyada bilinirlik kazanmasını sağlamaktadır. Dünyanın en güçlü ülkeleri olan Avrupa ülkeleri, bir ürünü benimsediklerinde reklam ve pazarlama alanında üreticinin reklam yapmasına gerek bırakmadan ürünlerinin tanınmasını sağlamaktadır. Bu da yine CE belgesi almanın avantajları arasında değerlendirilebilir. Teknik ürünlerin üretilmesi, son yıllarda ülkemizde bir hayli artış göstermeye başladı. Yapılan bazı anlaşmalar ve ülke ekonomisinin geçmişe kıyasla daha ileri noktalara ulaşması, üreticiler için yeni ticaret alanlarının kapılarını aralamaya yetmektedir. Hemen hemen her sanayi işletmecisinin talep ettiği Avrupa Birliği üye ülkelerine ihracat yapma isteğinin tam olarak sağlanabilmesi için CE işareti alması gerekmektedir. İşaret sahibi olabilen firmalar, beklentilerini en iyi şekilde almaktadır ve reklam, tanıtım gibi hizmetleri en iyi şekilde gerçekleştirebilmektedir. Günümüzün gelişmiş iletişim ve ulaşım ağının hayatımızı büyük ölçüde kolaylaştırmasını da avantaj olarak değerlendirdiğimizde, sertifika alımının her yönden avantajlı olduğunu söylemek daha kolay olacaktır.

Belge almak için yapılması gerekenler nelerdir?

Avrupa Birliği teknik mevzuatına uygun şekilde üretilen ürünler, belli analiz ve testlerden geçirilirler. Akredite edilmiş firmalara verilen bu yetki ile belge almak daha da kolaylaşmaktadır. Bu alanda vermiş olduğumuz hizmetlerimizi değerlendirmek ve ürünlerinize serbest dolaşım hakkı kazandırmak için firmamız yetkilileri ile iletişime geçebilirsiniz. CE belgesi ile daha kaliteli üretim alanlarına adım atarak kazancınızı arttırın. Detaylar için arayın.