Yeni Hizmetlerimiz

2014/34/AB ATEX Yönetmeliği Hizmetlerimiz Başlıyor

ATEXEN ISO/IEC 17065 standardına göre Türk Akreditasyon Kurumu tarafından gerçekleştirilen denetimimizi başarıyla sonuçlandırdık.

Szutest olarak, 2014/34/AB Muhtemel Patlayıcı Ortamda Kullanılan Teçhizat ve Koruyucu Sistemler ile İlgili Yönetmelik, bilinen adıyla ATEX yönetmeliği kapsamında ürün belgelendirme faaliyetlerine başladık.

Bu yönetmelik kapsamında ülkemizde çok sayıda üretici var ancak ihtiyacı karşılayamayacak derecede az sayıda ulusal onaylanmış kuruluş bulunuyor. Bundan dolayı bu alanda üreticilerin ihtiyaçlarını karşılamaya başlamıştık.

Yurtdışı menşeili partner kuruluşlarımız aracılığıyla hali hazırda bu hizmeti verebiliyor olmamıza ek olarak bu alanda kendi yetkimizi almak adına kapsam genişletme çalışmalarımızı gerçekleştirdik.

Bu anlamda Ürün Belgelendirme Kuruluşları için akreditasyon standardı olan EN ISO/IEC 17065 standardına göre Türk Akreditasyon Kurumu tarafından gerçekleştirilen denetimimizi başarıyla sonuçlandırdık.

Kendi yetkimizle yapacağımız faaliyetlere başlamak adına, akreditasyonla ilgili süreçlerin tamamlanmasını ve ardında da T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nca yayınlanacak olan görevlendirmemizi heyecanla bekliyoruz.

Gerekli süreçler tamamlandıktan sonra hem ülkemizdeki üreticilerin hem de ülkemizi yurtdışında temsil ederek yabancı üreticilerin ihtiyaçlarını karşılamaktan mutluluk duyacağız.

KalibrasyonKalibrasyon Hizmetleri

Uzun yıllardan beri, Türk sanayisinin, test ve belgelendirme ihtiyaçlarını neredeyse her alanda karşılamak için geniş bir kapsam ile hizmet sağlamaktaydık. Bugüne kadar, hizmet kapsamımızda bulunmayan, kalibrasyon hizmetini de kapsamımıza dahil ettiğimizi sizinle paylaşmak isteriz.

Herhangi bir testin veya ölçümün yapılmış olması tek başına, ürün güvenliğini ve toplum sağlığını güvence altına almaya yetmeyecektir. Bu yüzden, her türlü test ve ölçüm ekipmanının, doğru bir ölçüm yaptığından emin olmak adına bu cihazların kalibrasyonlarının akredite bir laboratuvarda yaptırılması, kalite güvence sisteminin bütünlüğünü sağlayacaktır.

Szutest olarak, sunduğumuz aşağıda listelenmiş olan alanlarda kalibrasyon hizmetlerimizden faydalanmak için uzmanlarımız ile iletişime geçmeyi unutmayın.

Elektriksel ve Yüksek Gerilim Kalibrasyonları

Sıcaklık ve Basınç Kalibrasyonları

Boyut ve Tork Kalibrasyonları

 

yeni-hizmetlerimiz