Enerji Kimlik Belgesi olmayan binalar satılamayacak ve kiraya verilemeyecek…

5627 Sayılı Enerji Verimliliği Kanunu ve buna bağlı olarak çıkartılan Binalarda Enerji Performansı Yönetmeliğine göre; enerjinin ve enerji kaynaklarının etkin ve verimli kullanılmasını, enerji israfının önlenmesini ve çevrenin korunmasını sağlamak için asgari olarak binanın enerji ihtiyacı ve enerji tüketim sınıflandırması, sera gazı salımı seviyesi, yalıtım özellikleri ve ısıtma ve/veya soğutma sistemlerinin verimi ile ilgili bilgileri içeren bir belgedir.

SZUTEST, konusunda uzman ve deneyimli teknik personeli ile EKB düzenlemek için Türkiye’nin her tarafında hizmet verme potansiyeline sahip yetkili bir Enerji Verimliliği Danışmanlık(EVD) şirketidir. Şirketimiz gerek kamu gerek özel sektör binalarda binlerce Enerji Kimlik Belgesi düzenlemiştir.

Bakanlığın yönetmeliğine göre 01.01.2020 tarihine kadar Enerji Kimlik Belgesini almayan binalar satılamayacak veya kiraya verilemeyecektir. Tarihin yaklaşması ile talep artacak ve Enerji Kimlik Belgelerinin teslim süreleri uzayacaktır. Sizlerde zor durumda kalmamak için acele edin ve biran önce başvurularınızı tamamlayın.