Bizden Biri Szutest’in Bebekleri

Yeni yıla başladığımız bu sayıda, Bizden Biri bölümünü yakın zamanda bebek sahibi olan arkadaşlarımızdan bazıları ile özellikle bu konuda konuşmak ve Szutest’in Bebekleri şeklinde bir temayla oluşturmak istedik.

Eren Merey Eren Merey

Aslen Bolu’lu olan Eren bey dünyaya gözlerini Ankara Beypazarı’nda açmış. Üniversiteye kadar olan öğrenimini Bolu’da tamamladıktan sonra, Mustafa Kemal Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünü bitirerek iş hayatına atılmış. Daha sonra Orta Doğu Teknik Üniversitesinde kaynak mühendisliği eğitimini de tamamlayarak yeteneklerine bir yenisini daha ekledi. Yaklaşık 10 yıllık süreçte imalat ve uygunluk değerlendirme alanlarında derin tecrübeler edindikten sonra 2018 yılında Szutest’te Endüstriyel Hizmetler Teknik Müdürü olarak aramıza katıldı.   

İş dışında ailesiyle ve 6 aylık kızı Arya ile vakit geçirmekten çok mutlu olduğunu söyleyen Eren Bey, film izlemeyi ve bilgisayar oyunlarını sevdiğini belirtti. Eren Bey’e çocukluk hayalini sorduğumda pilot olmak istediğini belirtti. Geçmişte model uçaklarla ve helikopterlerle da olsa bunu kısmi olarak deneyimlediğini söyledi. Eren Bey’e baba olmanın nasıl bir his olduğunu sorduğumda, ‘keşke daha önce olsaydım, bu duyguyu daha erken tatmak isterdim’ şeklinde ifade etti.  Hayatında en mutlu olduğu anı kızı Arya’nın doğduğu an olarak hatırlıyor.

Gamze Gemici

Gamze hanım İstanbul’da doğup büyüdü ve üniversiteye kadar olan öğrenimini İstanbul’da tamamladı. Daha sonra Kırıkkale’ye giderek, Kırıkkale Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldu. Kariyerine ilk adımını belgelendirme sektöründe çalışmaya başladığı 2013 yılında attı. 2016 yılında Szutest ailesine, Kalite Yönetim Sistem Departmanımızda Planlama ve Operasyon Koordinatörü göreviyle katıldı ve 2019 yılından itibaren de Planlama görevine ek olarak Kalite koordinasyonu sorumluluğunu da üstlenmeye başladı.

Gamze hanım, iş hayatı dışındaki zamanlarda mümkün olduğunda ailesiyle birlikte vakit geçirmekten mutlu olduğunu ifade etti. Buna ek olarak, sosyal hayatında sevdiği müzik gruplarının konserlerine katılmak, kitapçılarda kitap karıştırmak, sergi ve müzeleri gezmek gibi aktiviteleri de sevdiğini belirtti. Ona çocukluk hayalini sorduğumda ise, özellikle bir meslekle ilgili hayali olmadığı, hayat telaşı içinde hep önündeki basamağı atlayıp, bir sonrakine geçebilme hayali kurduğunu belirtti.

2019 yılının sonunda bir kız bebek annesi olan Gamze hanım, hayatında en mutlu olduğu anı doğumdan sonra Arya bebeğin ağladığını duyduğu an olarak tarif etti. O anı büyüleyici ve unutulmaz bir an olarak hafızasına kaydettiğini belirtti. Ona anneliğin nasıl bir duygu olduğunu sorduğumda ise tarif etmekte çok zorlandığını belirtmem lazım. Ama yine de sevinç, korku, heyecan, endişe, merak ve daha sayamayacağım bir dizi duyguyu birlikte yaşamak ve her an bitmeyecek hayaller kurmak, hayaller kurarken mutluluktan uçmak ve kendini çok şanslı hissetmek olarak tanımlayabildi.

Svetlana ElinçSvetlana Elinç

Moldova’da Komrat’da hayata gözlerini açan Svetlana hanım, çocukluğunu orada geçirdi. Daha sonra 1 sene Ukrayna’da Odesa’da yaşadıktan sonra 15 yaşında annesi ile birlikte İstanbul’a taşındı. Lise öğrenimi tamamladıktan sonra İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Fizik Mühendisliği bölümünü bitirdi. Profesyonel kariyerine güneş enerjisi sistemleri üzerine çalışan bir firmada başladı. 2014 yılında Dış İlişkiler Sorumlusu olarak Szutest ailesine katıldı. 2015 yılından itibaren Biyomedikal Laboratuvarında da görev almaya başlayan Svetlana hanım, hali hazırda laboratuvar birim yöneticisi görevine ek olarak medikal cihazlar ürün belgelendirme departmanında da teknik uzmanlık yapıyor.

İş dışındaki hayatında, normal zamanlarda, uzun doğa yürüyüşleri yapmayı ve kitap okumayı çok seviyor. Normal zamanlarda diyorum keza, bugünlerde Svetlana hanım daha 40 gün önce dünyaya getirdiği Sevgi Mila’nın annelik görevini üstleniyor. Kendisine çocukluk hayalini sorduğumda, büyük bir barınak açıp, tüm sokak hayvanlarını orada beslemeyi istediğini belirtti. Hayatındaki en mutlu olduğu anı, Sevgi Mila’yı ilk kucağına aldığı an olarak tarif etti. Svetlana hanım, anneliği hiç kimse ile kurulamayacak derinlikte kutsal bir bağ kurmak olarak tanımlıyor.

Furkan ÖzkayaFurkan Özkaya

Aslen Balıkesir’li olan Furkan bey, İstanbul’da doğdu ve çocukluğunu burada geçirdi. Üniversite’yi Balıkesir’de okudu ve İşletme Bölümünden mezun oldu. Eşi ile de üniversite yıllarında tanışan Furkan Bey, iş hayatına ilk olarak 2012’de Asus Türkiye’de atıldı. Daha sonra, 2017 yılında Szutest ailesine katıldı ve halen İdari İşler ve Satın Almadan sorumlu birim yöneticisi olarak görevine devam ediyor.

Dağcılık kulübüne üye olan Furkan Bey, ayrıca kendini bir motosiklet tutkunu olarak tanımlıyor. Ağustos ayında Öykü isminde bir kız babası olduktan sonra sosyal faaliyetlerine bebeği ile ilgilenmek üzere ara verdiğini belirtiyor. Çocukluk hayali olarak savaş muhabiri olmayı istediğini belirten Furkan bey, geçmişte bununla ilgili bir süre internet üzerinden içerik ürettiğinden de bahsetti. Hayatında en mutlu olduğu dönemi, motosikletiyle Anadolu turu yaptığı dönem olarak tanımlıyor.  Baba olmak nasıl bir duygu diye sorduğumda ise, bir gemiyi yüklenecek kadar büyük bir sorumluluk hissi olarak tarif etti.

bizden-biri