Bizden Biri

Enes Engin

Enes Enginİstanbul’da doğup büyüyen Enes Engin, Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri ve aynı anda Eskişehir Anadolu Üniversitesi İnsan Kaynakları Fakülteleri’ni bitirerek iş hayatına Szutest’te başladı.

2012 yılından itibaren Kalite ve Akreditasyon Departmanı, Periyodik Kontrol ve Sistem Belgelendirme gibi çeşitli departmanlarda farklı görevleri başarıyla üstlendi. 2017 yılından itibaren Szutest Teknoloji şirketimizde Genel Müdür olarak kariyerine devam ediyor.

Sık sık gittiği kamplarda, doğa ve denizle iç içe vakit geçirmekten çok keyif alıyor. Küçüklükten beri hayalini kurduğu tekne kaptanlığı için, kaptanlık kursuna başlayarak hayaline bir adım daha yaklaştı. İlköğrenimi birincilikle bitirdiği ve bunu ailesiyle paylaştığı anı hayatının en mutlu anlarından biri olarak hatırlıyor.

Teknolojinin gelecekte dünyayı yönetecek güçlerden biri olacağına inandığı için bu alanda çalışmayı, kendini bütünleyen bir parça olarak görüyor. Uygunluk değerlendirme sektöründe yazılım boyutunda yaşanan dönüşümünde rol almaktan mutluluk duyuyor.

Soner Daniş

Soner DanişAslen Sinoplu olan Soner Daniş, İstanbul’da doğdu ve büyüdü. Halen Anadolu Açık Öğretim İşletme bölümünde öğrenimine devam ediyor. Daniş, 2010 yılında Szutest’te Muhasebe Departmanı’nda görevine başladı. 2013 yılından beri Muhasebe Müdürü olarak görev yapıyor.

İki çocuk babası olan Daniş en çok ailesiyle vakit geçirmekten, özellikle oyun parklarında çocuklarıyla birlikte oynamaktan keyif alıyor. Hayatında en mutlu olduğu anı, askerlik görevini tamamladığı gün olarak hatırlıyor. Çocukluğunda en çok öğretmen olmanın hayalini kurmuş. Bu sene ilkokula başlayacak kızı Nisa Defne’nin öğreniminde onun evdeki öğretmeni olacağı için heyecanlı!

Gizem Karabıyık

Gizem Karabıyıkİstanbul’da doğup büyüyen Gizem Karabıyık baba tarafından Bilecik-Bozüyük kökenli. İstanbul’da Süleyman Demirel Lisesi’nden mezun olduktan sonra Kütahya Dumlupınar Üniversitesi’nde kimya bölümünü bitirdi. Karabıyık mühendisliği çok seviyordu. Bu tutkusu onu Gebze Teknik Üniversitesi Çevre Mühendisliği’nde yüksek lisansa yönlendirdi.

2012 yılında çevre laboratuvarında çalışma hayatına başlayan Karabıyık, 2017 yılından itibaren Szutest’te yine çevre laboratuvarında çalışmaya başladı, halen birim yöneticisi olarak görev yapıyor.

Duru Nil adında, dünya tatlısı beş yaşında bir kızı var. İş dışında en çok ona vakit ayırmaktan keyif alıyor. Lisede keman çalarak başlayan müzik tutkusu şu anda aldığı piyano kursuyla devam ediyor.

Küçüklüğünden beri kızı olmasını istemiş, bu yüzden hayatının en mutlu anı Duru Nil’i kucağına aldığı an. İş kadını olarak çocuk yetiştirmenin zorluğunu yaşasa da, yaşadığı güzel anlardan dolayı zorlukları rahatlıkla aştığını ifade ediyor.

bizden-biri