Bizden Biri

İçinden geçiyor olduğumuz bu zorlu dönemde en çok gündemde olan kavramlardan birisi de uzaktan çalışma prensipleri oldu. Bültenimizin bu sayısında, Ankara, İzmir ve Uşak ofislerimizde, Szutest’in İstanbul Merkez ofisinden uzakta çalışan ekiplerimizden, Ahmet Emin Çamlıbel, Zeynep Yaprak Yanıker ve Ramazan Kaymak ile röportaj gerçekleştirdik.

Ahmet Emin ÇamlıbelAhmet Emin Çamlıbel

Afyonkarahisar’da doğan, çocukluğunu ve lisans öncesi eğitim hayatını Afyon’da tamamlayan Ahmet Bey üniversite için Ankara’ya taşınmış. 2006 yılında Gazi Üniversitesi Makine Öğretmenliği’nden mezun olur olmaz iş hayatına atılmış. Toplam 6 sene boyunca Suudi Arabistan’da ve Katar’da şantiye projelerinde deneyim kazandıktan sonra İstanbul’a gelerek Kaynak Mühendisliği eğitimini tamamlamış. Hem uygunluk değerlendirme hem de imalat sektörlerinde toplamda 7 yıl daha deneyim kazandıktan sonra 2019 yılında Szutest Ankara Ofisinde Endüstriyel Hizmetler Bölge Sorumlusu olarak aramız katıldı.

Kendini detaycı bir kişi olarak tanımlıyor. İş hayatı dışında, arkadaş sohbetlerine ek olarak, boksa, yakın dövüş sanatlarına, bilardoya ve masa tenisine ilgi duyduğunu belirtti. Evlenip çocuk sahibi olduktan sonra zamanının büyük bir kısmını ailesine ayırmaktan mutlu olan Ahmet bey özellikle aksiyon ve bilim kurgu sinemasını çok seviyor.

Kendisine iki çocuk babası olmanın nasıl bir duygu olduğunu sordum, insanı çok mutlu hissettiren bir hafiflik ile çocuklarının geleceğine dair duyduğu sorumluluğun ağırlığı arasında bir tecrübe olarak tanımladı. Çocukluk hayalini sorduğumda ise, doktor olmak ve insanlara hizmet sağlamak istediğini ve şuanda üstlendiği görev ile topluma hizmet sağlıyor olması açısından bir nebze de olsa kendini mutlu hissettiğini belirtti.

Zeynep Yaprak YanıkerZeynep Yaprak Yanıker

İstanbul’da doğup büyüyen ve 30 yıl boyunca Suadiye’de aynı evde yaşayan Yaprak hanım tam bir İstanbul’lu. İstanbul Bilgi Üniversitesi Siyaset Bilimi bölümünden 2002 yılında mezun olmuş. İmalat ve lojistik sektörlerinde yaklaşık 3 sene deneyim kazandıktan sonra uygunluk değerlendirme sektörüne geçmiş. 9 Yıl boyunca farklı kuruluşlarda, uluslararası alanda uygunluk değerlendirme tecrübeleri edindikten sonra da 2015 yılında Szutest ailesine katıldı. Son 4 yıldan beri Szutest’in Ege Bölge Müdürü olarak İzmir ofisimizde görevine devam ediyor.

Doğayı çok sevdiğini söyleyen Yaprak hanım evinde 3 köpek ve 2 kedi besleyen biri olarak kendini tam bir hayvan sever olarak tanımlıyor. Bununla yetinmeyen Yaprak hanım aynı zamanda profesyonel kariyerine ek olarak İstanbul Üniversitesi açık öğretim programı üzerinden Veterinerlik ve Laborant Sağlık bölümünde ön lisansına devam ediyor.  Kitaplarla arasının çok iyi olduğunu belirtti ve en sevdiği kitabı Kenan Kolday’ın Ruhun Kozmik Yolcuğu kitabı olarak tanımlıyor.

Yaprak hanıma çocuk hayalini sorduğumda, küçüklüğünden beri doğa içinde hayvanları ile birlikte yaşamak istediğini ve açıkçası hali hazırda yürütüyor olduğu yaşam tarzını tanımladı. Dolayısıyla çocukluk hayaline neredeyse kavuşmuş olduğunu belirtti. Kendisi çocukluk hayalini tamamlayan nadir ve şanslı olanlarımızdan birisi gibi görünüyor.

Ramazan Kaymak

Afyon’da Şuhut ilçesinde doğup büyüyen Ramazan Bey lisans öncesi eğitimi burada tamamlamış. Daha sonra Balıkesir Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde lisans eğitimini tamamlayarak 2015’de mezun olmuş. Okuldan mezun olur olmaz kariyer hayatına başlayan Ramazan Bey, Szutest’in Uşak Ofisinde Asansör Periyodik Kontrol departmanında aramıza katıldı. Halen Uşak ofisimizde görevine Bölge Ofis Sorumlusu olarak devam ediyor.

Geçen yıl evlenen Ramazan bey, 1 ay sonra dünyaya gelecek olan Aysima bebeği heyecanla beklediğini belirtti. Buradan Ramazan beye ve ailesine en iyi dileklerimizi iletiyor, sağlıklı bir bebek dünyaya getirmelerini temenni ediyoruz. Futbolla arası çok iyi olan Ramazan bey geçmişte amatör kulüpte de futbol oynadığını belirtti. Beşiktaş’lı olduğunu yazmamı özellikle rica etti. Doğa ile iç içe olmayı ve toprakla uğraşmayı en sevdiği hobi olarak tanımladı. Sinemaya da çok ilgi duyduğunu belirten Ramazan bey en sevdiği film serisinin Testere olduğunu ifade etti.

Ramazan bey, üniversiteden mezun olduğu günü ve evlendiği günü hayatının en mutlu günleri olarak tanımlıyor. Küçük yaşlardan beri aletlere ve makinelere ilgi duyduğunu, makine mühendisliği olduğu gün de çocukluk hayalini neredeyse gerçekleştirmiş olduğunu belirtti.

bizden-biri